Informacja jest obecnie najdroższym i najważniejszym towarem.
Powiem więcej, jest źródłem wszelkiego bogactwa
w którym oglądamy własne wnętrze

W im więcej rzeczy wierzysz,
tym mniej myślisz.

Kretynizm rządzących jest
największym bodźcem ludzkiej kreatywności

Learn More

Żyć dobrze
to żyć odpowiednimi informacjami

Kraje muzułmańskie, choć nagle bogate z powodu Oleju, nadal wykazują ogólną zacofanie w porównaniu do bardziej otwartych narodów europejskich. Jak pisze Norbert Weiner, jeden z pierwszych dwóch matematyków, który określił informacje i wykazywał znaczenie, "Żyć dobrze to żyć odpowiednimi informacjami". Społeczeństwa nefofobiczne nie żyją bardzo dobrze w porównaniu do bardziej otwartych społeczeństw, gdzie infofilia pozostaje dopuszczalna, nawet jeśli nie jest jeszcze powszechna. Na przykład badanie ONZ dotyczące jakości życia, w tym kształcenia, długości życia, wolności obywatelskich, opieki medycznej i dobrobytu gospodarczego, znalazło się w rankingu pięciu największych krajów:


• Kanada • Japonia • Islandia • Szwecja • Szwajcaria


Żaden z tych narodów nie ma dominującej religii ani dominującej dogmatycznej ideologii; wszyscy uważają się za "otwartych" w rozumieniu sir Karla Poppera, a wszyscy zachęcają lub pozwalają na infofilię. Żaden naród katolicki ani islamski nie znalazł się w pierwszej piątce. Infofobia oznacza stagnację, a zwykle bruność, ubóstwo, plaga i ogólne nieszczęścia. (I nie zapominaj, że to, co tutaj nazywam Infophobia, oznacza dokładnie to, co Prawica Skrzydła w tym kraju nazywa "tradycyjnymi wartościami rodzinnymi", w tym prawo do nienawiści do tych samych osób, które dziadek nienawidził). niech żyje, ma swoje własne ryzyko, a szef leży w rosnącej niepewności, która przebiega nad wszystkimi, którzy starają się "nadążyć za" najnowszymi odkryciami. Najbardziej znanym przykładem tej społecznej zasady niepewności: oszołomienie, aby dowiedzieć się, jakie produkty naprawdę odżywiają i jakie produkty spożywcze mogą skrócić Twoje życie. Czasami myślę, że to dodaje trochę stresu do każdego kęsa żywności, którą jemy w dzisiejszych czasach.


Za każdym razem, gdy pojawiają się istotne nowe badania naukowe nad odżywieniem i zdrowiem, miliony dowiadują się, że niektóre z nich uważają, że bezpieczne mogą zawierać ukryte niebezpieczeństwa, a nawet odważne, żywność uważana za niebezpieczną według znanych danych z 1986 r. Może wyglądać bardziej bezpiecznie dane z roku 1996. Używam tego przykładu, ponieważ przeciętni ludzie próbują nadążyć za tym dziedziną niż z innymi; ale ta sama, ogólna, nieokreślona bzdurka zakwaga ostatnio całą naukę. Jeśli od grudnia 1996 roku przeczytałeś cudownie historię, aby uzyskać najmniejszą wiedzę we wszystkich dziedzinach, znaczna część tego, o czym wiesz, lub już wiesz, już znalazła się pod topem najnowszych badań. Ale jeszcze bardziej niepokojące, po prostu nie mogłeś tego czytać, nawet jeśli znalazłeś sposób na życie bez jedzenia lub spania. Doktor Stanley Ullam ocenił, prawie 30 lat temu, że najlepiej przeczytane matematycy w pełnym wymiarze wiedzieli około 5% twierdzeń opublikowanych od 1900 roku; nikt w żadnej innej nauce wie o wiele więcej niż o własnym polu.


Poznałem kiedyś bardzo dobrze znanego fizyka, specjalizującego się w rakietach i astronautyce, a on nie tylko wiedział mniej o Twierdzeniu Bella niż ja, świecki, tak: właściwie nawet nie słyszał Twierdzenia Bella. (Czuję się całkiem pewien, że wśród 99% biochemii, o których nic nie wiem, istnieje kilka odkryć, tak ważnych, jak nielokalność Johna Bella). Według legendy, zawsze wątpiłem, Chińczycy mają przekleństwo, które mówi: "Obyś żył w interesujących czasach ". Wątpię, ponieważ nie możesz tego mówić nikomu, dopóki nie mieszkasz w tym samym czasie, co oni; ale mimo to znajdę mądrość w subtelnej orientalnej ironii tutaj...:) Robert Anton Wilson

Clients Logo
Clients Logo
Clients Logo
Clients Logo
Clients Logo