środa, 01 października 2014

Aktualizacja:05:22:29 PM GMT

Goracy Temat:
Tu jestes: Joga w Polsce Kursy i Obozy Jogi

Kursy Jogi » Obozy Jogi » JOGA wakacje

JOGA SKLEP JOGINA


EXTRA TANIE MATY » POMOCE ORAZ AKCESORIA DO JOGI I MEDYTACJI »
ZAWSZE GWARANTUJEMY NAJLEPSZE CENY » JOGIN KUPUJE U JOGINA »

www.jogashop.pl

„Sekrety Prany” Nauka o Pranie, Oddechu i Pranajamie Warsztat Jogi ze Swamim Gajanandą

Email Drukuj PDF

Swami Gajananda
Stowarzyszenie Joga w Życiu Codziennym zaprasza na Warsztat Jogi ze Swamim Gajanandą w uroczym miejscu we wsi Rajszew pod Warszawą 28-30 Marca 2014 r. „Sekrety Prany” Nauka o Pranie, Oddechu i Pranajamie

 SWAMI GAJANANDA Urodził się w 1949 r. w Monachium. W 1987 został uczniem Paramahans Swamiego Maheshwaranandy - autora systemu Yoga in Daily Life / Joga w Życiu Codziennym /. Otworzył Centrum Jogi w Niemczech a w 1993 r. został swamim ( mnichem ). Przez 12 lat nauczał jogi w Indiach, a później przez 4 lata w Vancouver. Od 2004 odwiedza różne kraje z wykładami i warsztatami. Obecnie mieszka i podróżuje po Europie. Warsztat jest przeznaczony dla tych, którzy zaczynają, którzy już ćwiczą a także dla nauczycieli jogi. Warsztat rozpoczyna się w piątek o godz.17.00 (kolacją) następnie wykładem o Pranie, a kończy w niedzielę obiadem 13:30.

Starożytna joga we współczesnym świecie - spotkanie z Mahamandaleshvarem Swamim Vivek Purim z Chorwacji

Email Drukuj PDF

Swami Vivek Puri
Swami Vivek Puri urodził się w 1966 roku w Zagrzebiu. Zajmował się jogą od najmłodszych lat, a mając zaledwie 17 lat został nauczycielem. Na zaproszenie Jugosłowiańskiej Federacji Jogi pojechał do Belgradu, gdzie spotkał Mahamandaleshwara Paramahans Swamiego Maheshwaranadę (autora Systemu Joga w Życiu Codziennym) i został jego uczniem. Założył Stowarzyszenie Joga w Życiu Codziennym w Zagrzebiu i poświęcił się całkowicie szerzeniu jogi i przekazywaniu nauk swojego nauczyciela. W 2007 został sannjasinem, a w 2012 na Kumbhameli w Allahabadzie otrzymał tytuł Mahamandaleshwara (przyznawany w Indiach sanjasinom w dowód uznania za wkład wniesiony w upowszechnianie jogi).

 Stowarzyszenie „Joga w Życiu Codziennym” i Samadhi Joga zapraszają na spotkanie z Mahamandaleshvarem Swamim Vivek Purim z Chorwacji

Starożytna joga we współczesnym świecie
Warszawa 15 - 17 listopada 2013

"W kierunku Słońca" - Weekend z Jogą w Szklarskiej Porębie

Email Drukuj PDF

Rydwan Surya
Odkryj magiczne miejsce i wewnętrzny magiczny Świat Ducha W czasach nowożytnych, w roku 1861, nieuchwytny i tajemniczy mistrz Mahawatar Babadżi ponownie udostępnił społeczeństwu starożytną technikę Krija Jogi poprzez swojego uzdolnionego ucznia Śri Szjamaczarana Lahiriego, pobożnego ojca rodziny. Lahiri Mahasaja jako, że był szeroko znany, miał wielu urzeczywistnionych uczniów. Czołowymi z nich byli: Swami Śri Jukteswar Giri, biegły zarówno w pismach Wschodu jak i Zachodu, osiągnął on najwyższy stan urzeczywistnienia oraz Śrimat Bhupendranath Sanjal Mahasaja, świecki jogin najbardziej znany ze swych metaforycznych interpretacji Bhagawad Gity w świetle Krija Jogi. Pośród wielu uczniów Swamiego Śri Jukteswara znajdował się Paramahamsa Jogananda autor „Autobiografii Jogina” oraz Swami Satjananda Giri, który zarządzał Aszramem „Karar” do roku 1971. Aszram ten został założony w 1903 roku przez Swamiego Śri Jukteswara. Paramahamsa Hariharananda, który począwszy od 1971 roku zarządzał Karar Aszramem, był również prezesem założonych przez siebie międzynarodowych stowarzyszeń Krija Jogi. Był bezpośrednim uczniem Swamiego Śri Jukteswara. Oboje Paramahamsa Jogananda i Paramahamsa Hariharananda osiągnęli stan samourzeczywistnienia oraz byli narzędziem w szerzeniu nauk Krija Jogi na świecie.

 Weekend z Jogą w Szklarskiej Porębie 14 - 16.06.2013

Serdecznie zapraszam na wyjątkowy kurs jogi, który będzie ważnym przygotowaniem do głębszego rozumienia wewnętrznej przemiany opartej o praktyki krija jogi, hatha jogi oraz filozofię Wedanty.
Mam nadzieję, że jasny i prosty przekaz oparty na energii czystego serca przyczyni się do zmiany wielu paradygmatów myślenia. Jeżeli pragniesz zmian w swoim życiu to ten kurs jest adresowany właśnie do Ciebie.


Jogini spotykają się razem w wieczór przed Dniem Nowiu Księżyca, aby oddawać się pogłębianiu życia duchowego, studiom mistyki, medytacjom, ćwiczeniom nieśmiertelności ducha, a szczególnie uzdrawiania i praktykom długowieczności. Wszystkie szkoły i tradycje jogi jakie tylko istnieją celebrują praktykami ducha ten szczególny wieczór i całą noc, od zachodu słońca aż do wschodu słońca następnego dnia pokazując dobitnie, że Joga to zjednoczenie ludzkich serc i dusz w praktyce doskonałości! Mistyczne tradycje tak na Wschodzie jak i na Zachodzie od zawsze używały dni Nowiu, czasu dochodzenia księżyca do Nowiu jako okresu wzmożonych praktyk, czy to mistycznej modlitwy serca czy alchemii dla znalezienia eliksirów długowieczności. Czas ten jest bardzo dobry dla rozwikływania syndromu pociągu do śmierci, który powoduje sploty niekorzystnych okoliczności, chorób, wypadków, nieszczęść czy katastrof przynoszących cierpienie albo nagłą śmierć. Usuwanie pecha, zdejmowania klątw, usuwanie skutków złej czarnej magii, to wszystko zabiegi ochronne i oczyszczające jakie od tysiącleci praktykuje się w czasie Nowiu, w noc poprzedzającą Nów Księżyca zwaną ogólnie Śiwaratri, Nocą Łaski!

Joga, Qi Gong i spadające gwiazdy na Warmii

Email Drukuj PDF

Wyjazd to doskonała okazja na rozpoczęcie, ugruntowanie lub rozwinięcie swoich umiejętności.To także świetny czas aby zrobić coś tylko dla siebie, wyciszyć się, zwolnić, nabrać dystansu… w pięknych okolicznościach przyrody. Sierpień to czas spadających gwiazd… Czy leżałaś (leżałeś) kiedyś w środku lasu, wpatrzona (wpatrzony) w niebo usłane gwiazdami po horyzont, słuchając odgłosów lasu? To i jeszcze wiele innych doznań przed Tobą… Możesz zabrać ze sobą bliską Ci osobę. Nie musi uczestniczyć w zajęciach, wówczas ponosi tylko koszt noclegu i wyżywienia (dzieci płacą mniej).

Termin: 11- 18 sierpnia 2013 r. Cena od 930 zł.

 Program wyjazdu

Przed nami ok. 5 h zajęć Jogi i Qi Gong dziennie, dodatkowo: poranna medytacja, ćwiczenia oddechowe i relaks.
Poranne sesje (po śniadaniu) będą składały się z dwóch modułów- jeśli chcesz, możesz uczestniczyć tylko w jednym; poobiednia- z jednej, dłuższej sesji.

Techniki Qigong, które poznamy podczas sesji porannych to system Yi Jin Jing Jin ( 12 ćwiczeń)

bardzo dobrze wzmacnia mięśnie, ścięgna, naszą energetykę poprzez poprawę pracy tzw. dolnego dantien oraz przepchanie energii qi przez większość meridianów
oprócz tego działa też leczniczo i profilaktycznie na narządy wewnętrzne oraz usprawnia krążenie;

podczas sesji popołudniowych- system Shaolin Ba Duan Jin ( 8 ćwiczeń)

działających zdrowotnie na narządy wewnętrzne a szczególnie na: wątrobę, serce, śledzionę i nerki.

Łagodnie wzmacnia mięśnie szczególnie nóg oraz ramion i całej obręczy barkowej

Mistrz Shi De Hong od którego nasz instruktor Rafał pobierał nauki twierdzi, że system ten jest bardzo dobry dla kobiet, nawet w ciąży.

 

Radża Joga w Gdyni-Orłowie

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszam na cotygodniowe zajęcia Radża Jogi - Ścieżki Jogi Himalajskich Ryszich, opartej głównie na pracy z umysłem.

 

W programie spotkań:

 • Relaksacja, odprężanie, antystres
 • Lecznicze metody oddychania
 • Sztuka afirmacji, rozwój siły woli
 • Królewska Sztuka Życia i Ognia
 • Droga Czynu, Oddania i Mądrości
 • Uwalnianie z nałogów i uzależnień
 • Pokój+Prawda+Dobro+Łaska+Wolność
 • Królewska Sztuka Sfinksa
 • Medytacje Złotego Brzasku Światła
 • Nauka pozycji Lotosu i Powitania Słońca
 • Światło Słońca w uzdrawianiu
 • Rozwój Trzeciego Oka i Mocy Umysłu

Gdynia-Orłowo, czwartki, godz. 19:00-20:30.

Ośrodek Radża Jogi, ul. Inżynierska 68, dzwonek na domofonie: JOGA

zapisy: tel. 794-390-921

Zapraszamy

Kurs Noworoczny z Konradem w Krakowie - 28.12.2012 - 01.01.2013

Email Drukuj PDF

 

kursy i obozy 

Serdecznie zapraszam na wspólne spędzenie kilku ostatnich dni roku 2012.
Czeka nas spokojna praca z asanami, oddechem i medytacją, które pomogą poczuć i odnajdywać kontakt z wewnętrznym GURU, własną drogą.
Codziennie ponad 4 godziny praktyki, w tym sesja asan, pogłębionego relaksu, pranajamy i medytacji z ogniem. Niespodzianką będzie także dla chętnych praktyka Kundalini Jogi, którą  poprowadzi Gangotrimai.

Zapraszam zarówno osoby już ćwiczące jak i początkujące.

Po uprzednim zgłoszeniu, istnieje możliwość noclegu na sali (we własnym śpiworze). Koszt 20zł.
W pobliżu znajduje się także wiele hosteli i hoteli. Bliskie sąsiedztwo Rynku oraz dworca PKP, PKS.

WARSZTAT PIERWSZY KROK

Email Drukuj PDF

kursy i obozy 

Warsztat jest propozycją pierwszego spotkania z holistycznym programem Art of Living. Składa się z technik oddechowych i relaksacyjnych, łagodnych asan oraz medytacji. Uczy jak na co dzień złagodzić napięcia zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym, pozwala doświadczyć stanu równowagi, odmłodzenia. Proponowane techniki są idealne dla poszukujących spokoju umysłu, ale również entuzjazmu we wszystkich aspektach życia. Regularne ich stosowanie wydatnie pomaga w procesie pokonywania własnych ograniczeń i doskonalenia osobowości.

Cena: 30 zł, płatne przelewem na konto Fundacji (18 1240 1792 1111 0010 1553 2782). Na zajęcia proszę przynieść potwierdzenie przelewu lub wysłać emailem do organizatorki
Potrzebny wygodny strój, ewentualnie mata do jogi, woda do picia.

Adres: Warszawa, ośrodek Art of Living, ul. Koszykowa 24 m 7, kod do bramy: 7 klucz 6980

 W artykułach przedstawiamy różne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Prezentowane poglądy są jedną z bardzo wielu możliwych interpretacji rzeczywistości i są to prywate poglądy autorów publikacji. Nie muszą one odzwierciedlać poglądów administracji "JOGA PORTALU JOGINA". Jeżeli zamieszczony materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj lub skontaktuj się z administratorem portalu!

 Polecane Strony

JOGA PORTAL JOGINA
JOGA Dolnośląska Szkoła Jogi
JOGA Dolnośląska Szkoła Jogi
PORTAL SKLEPU JOGINA - w przygotowaniu
JOGA SHOP JOGINA

 

Skomentuj artykuł » Zobacz wszystkie komentarze »
Co sądzisz o: WARSZTAT PIERWSZY KROK?


W poszukiwaniu wewnętrznej mocy - Gajówka 31.07-02.08.2012

Email Drukuj PDF

 warsztat ajurwedaWarsztat W POSZUKIWANIU WEWNĘTRZNEJ MOCY czyli energetyczna struktura człowieka w ajurwedzie teoria i praktyka prowadzi Izabella Demozzi 31.07-02.08.2012

  O CZYM JEST TEN WARSZTAT ?
Konfrontujac starożytne prawdy z najnowszą nauką, odpowiemy na pytania dotyczące Świadomości- Buddi/Atman, krążącej w ciele życiowej siły zwanej Prana, podążymy wzdłóż energetycznych autostrad ludzkiego organizmu Nadi oraz poznamy zasilające w energie "sekretne punkty" - Marmy i Czakramy.
Warsztat ten pozwoli Ci zwiększyć świadomość siebie oraz podpowie, jak odnaleźć wewnętrzną harmonię ciała i umysłu poprzez stymulację przepływu energii. Znajomośc energetycznej struktury Twojego organizmu wspomoże Cię w nawiązaniu bliższej relacji ze swoim fizycznym ciałem i jego subtelnymi formami oraz wyposazy cie w metody do samodzielnej pracy nad poprawa zdrowia na kazdym poziomie, fizycznym I psychicznym. Przyniesie także kontakt z przestrzenią Twojego serca, z emocjami, uczuciami i wyższym Ja, zwanym też Intuicją. Zbadasz otwartosc swojego umyslu oraz to, w jaki sposob inspiruje cie do dzialania. Nauczysz się również praktycznego masażu głowy Champi - podstawowego zabiegu w ajurwedyjskiej sztuce masażu, który jest nieodzowną częścią składową Abhyanga - całościowego masażu ciała.
Ten warsztat jest o tym wszystkim, co przeczuwasz, lecz nie potrafisz tego wyrazić słowami. Jakże intrygujacym jest zatem fakt że połączenie najstarszej wiedzy z dzisiejszą nauką inspiruje nas do zaglądania jeszcze głębiej, do tego co pierwotne, a skąd wszyscy się wywodzimy.
Warsztat kończy się uzyskaniem certyfikatu wydawanego w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy. Każdy uczestnik otrzyma skrypt z kompleksowym omówieniem poruszonych tematów.
Metody wykorzystywane podczas warsztatów:
- ćwiczenia na odczuwanie energii
- medytacje Wewnetrznej Mocy
- malowanie transformatywne
- ekspresja Duszy w ruchu
- taniec żywiołów
- praktyki oddechowe
- praktyczna nauka masażu

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST WARSZTAT:
Zarówno dla tych, którzy już praktykują ajurwedę i pragną się w niej rozsmakować oraz są gotowi na głębsze doświadczenie siebie, jak i dla tych, którzy dopiero chcą poczuć smak ajurwedy. Warsztat jest doskonałym wstępem do dalszego jej zgłębiania i daje niezbędną podstawę do poznawania kolejnych technik ajurwedy. Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość kontynuowania nauki na kolejnych stopniach, podczas kursów z zabiegów ajurwedyjskich, organizowanych przez Centrum Ajurwedy w Warszawie i Indiach.

OSOBA PROWADZĄCAIzabella DemozziIzabela Demozzi – Właścicielka Centrum Ajurwedy w Warszawie oraz ośrodka ISIS Ayurveda Retreat w Kerali w Indiach www.isisayurveda.com Jest założycielką Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy, członkiem-założycielem European Ayurveda Association (Europejskie Stowarzyszenie Ajurwedy) oraz członkiem World Movement for Yoga and Ayurveda (Światowy Ruch Jogi i Ajurwedy). Fascynuje ją również przygoda ze współczesnymi szamanami np. Susannah i Ya'acov Darling Khan (Movement Medicine, taniec żywiołów), Drunvalo Melchizedek (Flower of Life), Tom Kenyon (sound therapy), Mathew P.Abraham (therapy of Sacred Geometry), Vernon Foster (director of the American Indian Movement, sound healing, sacred native songs) a i wieloma innymi, którzy wpisali się na stałe w jej życiorys. Jest absolwentką McKenna Breen Limited Society of Neuro Linguistic Programming (Londyn) i trenerem NLP. Tam też zdobyła wiedzę i umiejętności z zakresu hipno-terapii (Hipnoza Eriksonowska).

DHARMA JOGA ॐ Joga po Królewsku w Pałacu Pakoszów

Email Drukuj PDF
DHARMA JOGA
Dąż do czystego umysłu i czystego serca. Jedyne czego potrzebujesz, to trwanie w stanie spokojnej czujności i badanie swej własnej prawdziwej natury. Jest to jedyna droga do spokoju. Twoje ja jest twoim najwyższym nauczycielem. Nauczyciel z zewnątrz jest zaledwie kamieniem milowym. Wyłącznie twój wewnętrzny nauczyciel będzie szedł z tobą aż do celu, ponieważ on sam jest tym celem. Myślisz, że powinieneś stać się oświeconym. Daruj sobie, już nim jesteś. U początku wszystkiego jest PUSTKA, z której wyłania się "Ja Jestem". "Ja Jestem" jest iluzją, ostatecznie jest fałszem, ale ostatecznie jest też twoim Mistrzem Twoim zadaniem jest przekroczyć iluzję "Ja Jestem", i wejść do Najwyższego, do Absolutu - To jest najwyższym celem Nisarga Joga ॐ TAT TVAM ASI तत् त्वम् असि ॐ तत्त्वमसि - Śri Nisargadatta Maharaj

 

 Po dość długiej przerwie, Kursem Dharma Jogi, rozpoczynamy cykl spotkań prowadzących do głębszego rozumienia własnej praktyki oraz odkrywania ukrytego znaczenia jogi w naszym życiu.

DHARMA JOGA ॐ Joga po królewsku - Pałac Pakoszów 13 - 15.04.2012

WYJĄTKOWE SPOTKANIE - WYJĄTKOWE MIEJSCE - WYJĄTKOWI LUDZIE
Pałac Pakoszów, ul. Zamkowa 3, 58-500 Jelenia Góra 13 - 15.04.2012

Adres Kursu:  ul. Zamkowa 3, 58-573 Piechowice  75 649 70 75, fax 75 649 70 74 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.palac-pakoszow.pl

Chciałbym serdecznie zaprosić na wyjątkowy kurs jogi, który będzie ważnym przygotowaniem do głębszego rozumienia przemian, w których aktualnie wszyscy uczestniczymy. Zapowiadany czas głębokiej transformacji w roku 2012 staje się faktem. Podczas trwania kursu podzielę się ze wszystkimi uczestnikami informacjami co do aktualnych przemian jak i tych, których będziemy świadkami w niedalekiej przyszłości. Mam nadzieję, że jasny i prosty przekaz oparty na energii czystego serca przyczyni się do zmiany wielu paradygmatów myślenia i uaktywni boskie kody transformacji dostępne dla każdego człowieka. Jeżeli pragniesz zmian w swoim życiu to ten kurs właśnie takie zmiany ze sobą niesie. Możesz dołączyć do tych wszystkich szczęśliwych odkrywców, odkrywając to magiczne miejsce, położone w Dolinie Pałaców i Ogrodów, pełnej zabytkowych parków, średniowiecznych zamków i romantycznych rezydencji, otoczonych krajobrazem unikalnej urody. W kosztach pobytu wliczone zostały sale do ćwiczeń, basen oraz sauna.

.

Strona 1 z 4

joga mata fitnessmaty ekologiczne
maty dla dzieci  maty do jogi
maty w rolkach  maty do medytacji zabuton
poduszki do medytacji zafubolster wałek do jogi
plecaki na maty  pokrowce na maty
kadzidła nag champa  kadzidełka japońskie
paski do jogi szer.4 cmpaski do jogi szer.3 cm
kostki i klocki do jogi  klocki i pianki do jogi
przepaski relaksacyjne na oczy  koce do jogi
stylowe pomoce do jogiherbaty yogi tea
książki o jodze zdrowiu  książki ezoteryczne
piramidy  suplementy diety